$50.907 - $71.998 | 1 Pieces(Min. Order)
For product pricing customization or other inquiries
FPGAKey Technical Documents
Download Datasheet• IN-SYSTEM PROGRAMMABLE GENERIC DIGITAL CROSSPOINT FAMILY
— Advanced Architecture Addresses Programmable PCB Interconnect, Bus Interface Integration and Jumper/Switch Replacement
— “Any Input to Any Output” Routing
— Fixed HIGH or LOW Output Option for Jumper/DIP Switch Emulation
— Space-Saving PQFP and BGA Packaging
— Dedicated IEEE 1149.1-Compliant Boundary Scan Test
• HIGH PERFORMANCE E2CMOS TECHNOLOGY
— 3.3V Core Power Supply
— 3.5ns Input-to-Output/3.5ns Clock-to-Output Delay*
— 250MHz Maximum Clock Frequency*
— TTL/3.3V/2.5V Compatible Input Thresholds and Output Levels (Individually Programmable)*
— Low-Power: 16.5mA Quiescent Icc*
— 24mA IOL Drive with Programmable Slew Rate Control Option
— PCI Compatible Drive Capability*
Artificial Intelligence
5G Technology
Cloud Computing
Consumer Electronics
Wireless Technology
Industrial Control
Internet of Things
Medical Equipment
| Specification | Value |
|---|---|
| Configuration | 240 x 240 |
| Package / Case | PLCC-28 |
| Input Level | TTL |
| Output Level | TTL |
| Supply Voltage - Max | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min | 3 V |
| Maximum Operating Temperature | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature | 0 C |
| Product | Digital Crosspoint |
| Packaging | Tray |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Number of Arrays | 1 |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Factory Pack Quantity | 300 |
| Supply Type | Single |
1+ $71.9976
10+ $63.0093
50+ $59.3011
1+ $62.5227
10+ $54.7173
50+ $51.4971
1+ $61.8058
10+ $54.0899
50+ $50.9066
10+ $54.7173
50+ $51.4971
Support