$2.565 - $3 | 1 Pieces(Min. Order)
For product pricing customization or other inquiries
FPGAKey Technical Documents
Download Datasheet— LVDS25E, subLVDS
Artificial Intelligence
5G Technology
Cloud Computing
Consumer Electronics
Wireless Technology
Industrial Control
Internet of Things
Medical Equipment
| Specification | Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Lattice |
| Product Category: | FPGA - Field Programmable Gate Array |
| RoHS: | Details |
| Series: | iCE40LP |
| Number of Logic Elements: | 640 LE |
| Adaptive Logic Modules - ALMs: | 320 ALM |
| Embedded Memory: | 32 kbit |
| Number of I/Os: | 25 I/O |
| Supply Voltage - Min: | 1.14 V |
| Supply Voltage - Max: | 1.26 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 100 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | UCBGA-36 |
| Brand: | Lattice |
| Distributed RAM: | 32 kbit |
| Embedded Block RAM - EBR: | 64 kbit |
| Maximum Operating Frequency: | 1.066 GHz |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Number of Logic Array Blocks - LABs: | 80 LAB |
| Operating Supply Voltage: | 1.2 V |
| Product Type: | FPGA - Field Programmable Gate Array |
| Factory Pack Quantity: | 490 |
| Subcategory: | Programmable Logic ICs |
490+ $2.5831
490+ $3.0154
490+ $2.5654
Support